Blog, tudástár

Epson L355 vs. L365 vs. L455

NyomtassOtthon
NyomtassOtthon
2015.10.03 15:00
Epson L355 vs. L365 vs. L455

Az elmúlt évek trendjeit nézve a piacon egyre jobban tért hódítanak az olcsón fenntartható nyomtatók, ezek közül is a külső tartályos készülékek, pl. az Epson ITS nyomtatói. Mivel az Epson nyomtatói magasabb átlagárban vannak, mint egy hétköznapi tintasugaras nyomtató (ennek okát később kifejtjük), ezért leginkább az olcsóbb készülékek, köztük az egyfunkciós L110, és a többfunkciós L355 volt az első generáció kedvenc elérhetőbb áron kapható nyomtatója.

Mint minden gyártó, az Epson is újít, ezért a második generációban piacra dobta az L365 és az L130 nyomtatót, mely szintén a pénztárca barátabbnak nevezhető készülékek között foglal helyet az ITS nyomtatók között. Mivel az első generációban az L355 volt a legnépszerűbb, ezért ezt a készüléket hasonlítjuk össze utódjával, az L365-el és egy vadiúj testvérükkel, az L455-el.

Átlagosan elmondható az Epson ITS nyomtatókról, hogy a nyomtatók tervezésével egy piaci rést szerettek volna kiaknázni: az olcsó nyomtatást tintapatron cserélgetés nélkül, ugyanis ezeknél a készülékeknél nem szükséges tintapatront vásárolni, csak tintával tölteni a rendszert, amikor az kifogy.

Ami a felhasználókat érthetően elriasztja, az a viszonylag magasabb ár egy átlag tintapatronos nyomtatóhoz képest. Az Epson úgy építette fel a stratégiát, hogy a felhasználó ne rövid, hanem hosszútávon használhassa a nyomtatóját: a készülékekre ajándék 1 évről 3 évre történő garancia kiterjesztést biztosít, mely Epson regisztrációhoz kötött, emellett a csomagban nem DEMO mennyiségű tinta van, hiszen a csomagban lévő tintákkal nem száz vagy kétszáz oldalt, hanem több ezer oldalt lehet nyomtatni. Vegyük az L365 vagy az L455 nyomtatókat: ezekhez az Epson gyárilag 6 tintapalackot ad (3 színes + 3 fekete palack). Ha ezt nem rakná a csomagba, akkor 6x1.990.- forinttal kerülhetnének kevesebbe a készülékek (1.990.- forintba kerül egy 70ml tinta palack nálunk), tehát átlagosan 11.940.- forinttal kerülne kevesebbe egy nyomtató. Így az ár máris vonzóbbá válhatna a kezdeti nyomtató beruházás alkalmával.

A magasabb árat tehát egyrészt a nagyobb mellékelt tinta mennyiség indokolja, emellett az, hogy a készüléket hosszútávra tervezték: 3 év garanciát vállalnak rá. A mai fogyasztói társadalmunkban így „vállalja” az Epson a „kockázatot”, hogy 3 évig nem lehet eladnia nyomtatót egy ügyfélnek, ezáltal „bevétel kiesést” szenved. Ugyanis a tinták árát nem nyomták fel, és egy 70ml-s kompatibilis, eredeti palackkal fekete esetén 4000 oldalt, színes esetén 6500 oldalt lehetséges nyomtatni.

Na de nézzük a 3 kedvenc multifunkciós készülék összehasonlítását.

 

 

L355 (kifutott)

L365

L455

Funkciók

Háromfunkciós

Háromfunkciós

Háromfunkciós

Fekete-fehér vázlat nyomtatási sebesség (oldal/perc)

33

33

33

Színes vázlat nyomtatási sebessége (oldal/perc)

15

15

15

Fekete-fehér ISO nyomtatási sebesség (oldal/perc)

9

9,2

9,2

Színes ISO nyomtatási
sebesség (oldal/perc)

4,5

4,5

4,5

Szkenner felbontása
(optikai) (dpi)

1200

1200

1200

Kijelző

-

-

Színes, 3,7cm

Kártyaolvasó

-

-

Van

Papírtálca kapacitás

100

100

100

Csatlakoztathatóság

USB, Wi-Fi

USB, Wi-Fi

USB, Wi-Fi

Tinta kompatibilitás

T664 sorozat

T664 sorozat

T664 sorozat

Tintapalack-kapacitás (ml)

70

70

70

Összesített fekete-fehér
oldalkapacitás (oldal)

12000

12000

12000

Összesített színes oldalkapacitás (oldal)

6500

6500

6500

Mellékelt tintapalackok száma

4 CMYK
+ 2 extra fekete

4 CMYK
+ 2 extra fekete

4 CMYK
+ 2 extra fekete

Tintatípus

Vízbázisú

Vízbázisú

Vízbázisú

Garancia

3 év kiterjesztett
(Epson regisztrációhoz kötött)

3 év kiterjesztett
(Epson regisztrációhoz kötött)

3 év kiterjesztett
(Epson regisztrációhoz kötött)

Ha átnézzük a táblázatot, igazán nem is értjük azt, hogy mi szükség volt az L355 lecserélésére az L365 készülékre. A táblázatban összevethető különbségek, hogy minimálisan gyorsabban nyomtat az L365 fekete – fehér dokumentumokat, illetve 0,1 kg-mal többet nyom az új nyomtató. Az összes többi adat ugyanaz, kivéve a fogyasztói átlagár: jelenleg átlagosan 5.000 forinttal magasabb az új széria esetén – ez azonban idővel biztosan változni fog, ugyanis egy készülék ára idő után mindig esni kezd. Sajnos egyik készülék sem tud még mindig szegély nélkül illetve automatikus kétoldalas nyomtatással nyomtatni.

Az L455 azonban figyelmet igényel: ez az új nyomtató alapvetően megegyező tulajdonságokkal rendelkezik testvéreivel, azonban kapott egy csinos, 3,7cm-es kijelzőt, mellyel könnyen navigálhatunk. A nyomtató memóriakártya olvasóval is rendelkezik, így akár számítógép nélkül is lehet használni a készüléket, SD, SDHC, SDXC, MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC, MiniSD, MiniSDHC kártyával. Ezekhez nincs adapter, tehát erről a felhasználónak szükséges gondoskodnia.

Tehát összességében nézve az Epson nyomtatók előnyei:

  • Ultra nagy kapacitású, integrált tintatartállyal alacsony költségű nyomtatás.
  • Epson minőségű nyomtatás eredeti tintákkal.
  • Nagy kapacitású tintatartályok – ritkán, de egyszerűen utántölthető.
  • Megbízható működés – kevés felhasználói beavatkozást igényel.
  • Eredeti Epson jótállás által biztosított nyugalom – 3 évre minimum.

A hátrányok is megemlítendők:

  • Nem támogatja az automatikus kétoldalas nyomtatást.
  • Nem támogatja a szegély nélküli nyomtatást.
  • Magasabb kezdeti befektetés – leginkább a 3 év garancia és a kezdeti tinta készlet miatt.


A cikk eredeti oldalának megosztását a közösségi oldalakon köszönjük! 
Kijelentjük, hogy a www.nyomtassotthon.hu birtokolja az oldalainkon olvasható információkat. A www.nyomtassotthon.hu webshopot és oldalainak tartalmát, kialakítását nemzetközi és magyar törvények is védik. Tilos az oldalról származó információk, cikkek árusítása, bármilyen formában történő megváltoztatása és ismételt megjelentetése engedélyünk nélkül. A megjelent anyaggal kapcsolatos minden további jogunkat fenntartjuk, és szükség esetén akár bírósági úton is érvényesítjük.